SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

03.04.2018

Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

IMUSEM329-01

Eğitim Tarihi

03 Nisan - 10 Mayıs 2018

Eğitimin Süresi

36 Saat

Hafta içi: Salı - Perşembe

09.00 - 12.00

(Birden fazla grup için gün ve saatler değişebilir.)

Ücret

1.375,00 TL (+%8 KDV)

İndirim oranları için tıklayınız.

Kontenjan 8 - 15
Eğiticiler

Doç. Dr. F. Evren DAŞDAĞ (İMÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü)

Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ (İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Yrd. Doç. Dr. Rüstem MÜRSELOĞLU (İMÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Koordinatör Doç. Dr. F. Evren DAŞDAĞ (İMÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü)
Eğitim Mekanı

İMÜ Göztepe Güney Yerleşke C Blok

Amaç
Bu programın amacı; bireyin uygun, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisini kazanabilmesini;  kendisini etkili bir biçimde ifade edebilmesini; topluluk önünde konuşurken heyecanını kontrol edebilmesini; sesbilim açısından tüm seslerin doğru ve güzel söylenebilmesini; bireyin, sesini ve beden dilini etkili bir biçimde kullanabilmesini sağlamaktır.

Hedef Kitle
Bu alanda eğitim almak isteyen her yetişkin birey.

Başvuru Koşulları
İlköğretim mezunu olmak.

Özel Koşullar
Diş, damak, dudak yapısında konuşmaya mani fiziksel bozukluğun olmaması, kekemeliğin ve ileri derecede dil peltekliğinin bulunmaması gerekmektedir.

Program Süresince ve Sonunda Yapılacak Sınav
Doğaçlama konuşmanın ve yazılı metin okumanın sınandığı bir değerlendirme yapılacaktır.

Sertifikalandırma
Verilen eğitimin % 85’ine katılmış olmak gerekmektedir. Sınav başarı puanı 70’dir.
Eğitimi tamamlayanlara “Katılım Belgesi” verilecektir. Sertifikalar elden imza karşılığı ya da kargo ile teslim edilecektir.

Doç. Dr. F. Evren DAŞDAĞ

1967’de Ankara’da doğdu. 1988’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1988 yılında TRT’nin açtığı spikerlik sınavlarını Türkiye 3. olarak kazanarak, kuruma girdi. 1989-1996 ve 2006-2010 yılları arasında TRT GAP Diyarbakır Radyosu ve TRT GAP Televizyonu’nda spiker olarak çalıştı. Yüzlerce haber, kültür ve sanat programları sundu. Ayrıca “Şairlerimiz ve Şiirlerimiz” adlı şiir programının ve Türkçe sözlü hafif müzik programının prodüktörlüğünü ve sunumunu yaptı. 1993’te “Meslek Hizmetleri Ödülü”nü aldı.

1996’da Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak atandı. 2001’de Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim İş Eğitimi ABD’nda yüksek lisansını, 2009’da Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim İş Eğitimi ABD’nda doktorasını tamamladı. 2014’te doçent oldu. Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri, uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan bildirileri bulunmaktadır. “Diyarbakır Geleneksel El Sanatları”  adlı iki ciltlik kitabın editörlüğünü yaptı. Sanat, sanat eğitimi, sanat tarihi, doğru ve güzel konuşma, radyo ve televizyonda görüşme teknikleri ve diksiyon üzerine çeşitli seminer ve konferanslar verdi, panellere katıldı. Yurtiçi ve yurtdışında kişisel sergiler açtı ve çok sayıda karma sergilere katıldı. Eserleri çeşitli koleksiyonlarda yer aldı. Çeşitli workshoplar, sergiler, yarışmalar ve çalıştay düzenledi. Çeşitli ödüllerin sahibi olan sanatçı halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ödeme Bilgileri
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Döner Sermeye İşletmesi 
T.C. ZİRAAT BANKASI
Çemenzar Şubesi
Şube Kodu: 900
IBAN: TR21 0001 0009 0063 6306 7950 01
(IMUSEM329-01 Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı ücreti olduğunu belirtiniz.)
Ücret, havale veya EFT yoluyla ya da kredi kartı ile ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenlerin imusem@medeniyet.edu.tr adresine eposta ile bilgi vermeleri gerekmektedir. Elden ödeme alınmamaktadır.

Programa Kayıt Olma Şekli
1. Adım: Aşağıdaki BAŞVUR butonuna tıklayarak ön başvurunuzu yapınız.
2. Adım: Başvuru teyit epostası aldıktan sonra yukarıda belirtilen hesap numarasına ilk taksit tutarını yatırınız.
3. Adım: Ödeme dekontunuzu imusem@medeniyet.edu.tr adresine eposta yoluyla gönderiniz.
4. Adım: Ödeme dekontunun ulaştığına dair teyit epostası ve ders programı ve derslik bilgileri konulu eposta gönderilecektir. Kaydınız tamamlanmıştır.
Not: Programa kayıt olmak için ödeme yaptığınız halde geçerli bir sebepten programa devam edemeyecek olursanız, dersler başlamadan 3 (üç) iş günü önce iade talebinde bulunanlara 20 TL kayıt ücreti kesildikten sonra kalan ücretin tamamı, iade edilecektir.

İletişim
Kurs kapsamı hakkında bilgi almak için 
Akademik Koordinatör
Doç. Dr. F. Evren DAŞDAĞ
edasdag@gmail.com

Başvuru, kayıt ve ücretler hakkında bilgi almak için
Fatma AVCI
imusem@medeniyet.edu.tr
imusem01@gmail.com
0 216 280 34 83

BAŞVUR