SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

İMÜSEM YAZ OKULU

03.08.2018

İMÜSEM YAZ OKULU

IMUSEM215-02

Eğitim Tarihi 25 Haziran - 03 Ağustos 2018
Eğitim Süresi

2, 4, 6 Hafta; Hafta içi: 09.00 - 15.40

Ücret

290,00TL (Haftalık Ücret)

Detaylı Ücret Tablosu Aşağıdadır.

Kontenjan 20 - 100 Kişi
Eğitici Uzman Eğitimciler
Koordinatör Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ (İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı)
Eğitim Mekanı İMU Göztepe Güney Yerleşke C Blok, Kadıköy

Amaç

​Çocukların yaz tatilini verimli geçirmelerini sağlamak, spor, bilim, felsefe, sanat ve din alanlarında bilgi, beceri ve tutumlarını geliştirmek.

İMÜSEM Yaz Okulunda sanat, spor, din, bilim ve felsefe alanlarında çocukların gelişim ve ilgi düzeylerine uygun 13 farklı branşta eğitim verilecektir. Eğitimler, çoğunluğu üniversite akademik kadrosunda bulunan eğitmenler tarafından sunulacaktır. Amacımız, çocuklarımızın uzun süren yaz tatilini verimli geçirmelerini ve bu sürede ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirmelerini sağlamak. Yaz Okulları öğrencilerimizin, farklı sosyal ortamlarda yeni arkadaşlar ve ilişkiler kurmalarına olanak sağlayarak onların sosyal gelişimlerine ve yaşam tecrübelerine de önemli katkılar sunmaktadır. İMÜSEM Yaz Okulu, bu yararlara ek olarak çocuğunuzun üniversitenin akademik kültürü ve toplumuyla tanışmasını ve kampüs yaşamına dahil olmasını sağlayacaktır.

Hedef Kitle

7 - 15 yaş arası çocuklar.

Başvuru Koşulları

İlkokul 1. Sınıfı tamamlamış olmak.

Sertifikalandırma

Kursu başarıyla tamamlayanlara katılım sertifikası verilecektir.

Kurs Programı

Branşların içerikleri, haftalık ve toplam ders saatleri aşağıdadır. 

Ders

Haftalık Ders Saati

Toplam Ders Saati

1

Futbol

5

30

2

Basketbol

5

30

3

Voleybol

5

30

4

Tenis

5

30

5

Okçuluk

3

18

6

Drama Atölyesi

1

6

7

Bilim Atölyesi

1

6

8

Ahşap Atölyesi

2

12

9

Sokak Oyunları

1

6

10

Akıl ve Zeka Oyunları

1

6

11

Çocuklar için Felsefe

1

6

12

Pratik İngilizce

2

12

13

Kuranı Kerim

2

12

14

Seminerler

1

6

Kontrol Bende (Sosyal Medyayı Bilinçli Kullanma) 

1

1

Sanal Zorbalık (Sanal Zorbalık ile Mücadele Etme)

1

1

Doğru Beslenme (Sağlıklı ve Doğru Beslenme Kültürü) 

1

1

Paramı Yönetebiliyorum (Finansal Bilinç)

1

1

Kendimi Tanıyorum (Cinsel Kimlik)

1

1

Farkımız Yok (Engelli Olmak) 

1

1

Branşlar - Ders Saatleri - Öğretim Elemanları


Açıklamalar

1. İMÜSEM Yaz Okulu 7 - 15 yaş arası çocuklar içindir. İlkokul birinci sınıfı tamamlamış çocuklar yaz okuluna kabul edilmektedir.

2. İMÜSEM Yaz Okulu 25 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayacak ve 03 Ağustos 2018 Cuma günü sona erecektir.

3. İMÜSEM Yaz Okulu hafta için 5 gün 9.00 - 15.40 arası devam edecektir.

4. İMÜSEM Yaz Okuluna 2, 4 ya da 6 hafta katılabilirsiniz (Ücret tablosunu inceleyiniz).

5. İMÜSEM Yaz Okuluna seçtiğiniz kurs süresine uygun olarak; 25 Haziran 2018 Pazartesi, 09 Temmuz 2018 Pazartesi ve 23 Temmuz 2018 Pazartesi  tarihlerinde başlayabilirsiniz.

6. İMÜSEM Yaz Okulunda açılan 13 (onüç) branştan herhangi birini almak istemediğiniz takdirde bunu İMÜSEM Yaz Okulu Koordinatörlüğü'ne bildiriniz. Herhangi bir dersi almadığınız takdirde İMÜSEM Yaz Okulu ücreti değişmeyecektir.

7. İMÜSEM Yaz Okulu İMÜ Göztepe Güney Yerleşke C Bloktaki dersliklerde ve Spor Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

8. İMÜSEM Yaz Okulu süresince öğrencilerin ulaşımı için servis hizmeti bulunmamaktadır.

9. İMÜSEM Yaz Okulu süresince öğle yemekleri İMÜ kafeteryasında, kahvaltı ve ikindi ikramı İMÜ Turkuaz Kafede yenilecektir. (Ücret tablosunu inceleyiniz).

10. İMÜSEM Yaz Okuluna katılan öğrencilerin velilerinden imzalı Veli Rıza Beyanı Formu alınacaktır.

11. İMÜSEM Yaz Okulu boyunca çocukların kullanacağı kişisel spor malzemeleri (tenis raketi, spor koyafeti, spor ayakkabısı vb.) kursiyer tarafından temin edilecektir.

12. İsteyen öğrencilerimiz, İMÜSEM Yaz Okulu Spor Setini (İMÜSEM Yaz Okulu Baskılı Çanta, Şapka, TShirt, Şort ve Çorap) İMÜSEM Yaz Okulu Koordinatörlüğü'nden temin edebilirler (Ücret tablosunu inceleyiniz).

Ücretlendirme

Ücretlere %8 KDV dahildir.

Detaylı Ücret Tablosu 


İMÜSEM Yaz Okulu Baskılı Spor Kıyafet Seti: 100,00 TL'dir.

Yemek ücretine kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi ikramı dahildir.

* Kıyafet ve yemek ücretlerinde indirim uygulanmamaktadır.

Üsküdar Çocuk Üniversitesi öğrencilerine %10 indirim uygulanacaktır.


Ödeme Bilgileri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Döner Sermeye İşletmesi 

T.C. ZİRAAT BANKASI

Çemenzar Şubesi

Şube Kodu: 900

IBAN: TR21 0001 0009 0063 6306 7950 01

(İMÜSEM215-02 İMÜSEM Yaz Okulu ücreti olduğunu belirtiniz.)

Ücret, havale veya EFT yoluyla ya da kredi kartı ile taksitle ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenlerin (Maximum özelliği olan kredi kartlarına 10 (on) taksit şeklinde yapılabilir) imusem@medeniyet.edu.tr adresine eposta ile bilgi vermeleri gerekmektedir. Elden ödeme alınmamaktadır.

Programa Kayıt Olma Şekli

1. Adım: Aşağıdaki BAŞVUR butonuna tıklayarak ön başvurunuzu yapınız.

2. Adım: Başvuru teyit epostası aldıktan sonra yukarıda belirtilen hesap numarasına ücreti yatırınız.

3. Adım: Ödeme dekontunuzu imusem@medeniyet.edu.tr - imusem01@gmail.com adresine eposta yoluyla gönderiniz.

4. Adım: Ödeme dekontunun ulaştığına dair teyit e-postası ve ders programı ve derslik bilgileri konulu e-posta gönderilecektir. Kaydınız tamamlanmıştır.

Not: Programa kayıt olmak için ödeme yaptığınız halde geçerli bir sebepten programa devam edemeyecek olursanız, dersler başlamadan önce iade talebinde bulunanlara 50 TL kayıt ücreti kesildikten sonra kalan ücretin tamamı, iade edilecektir.

İletişim

Fatma AVCI

0216 280 34 83

imusem@medeniyet.edu.tr

imusem01@gmail.com 

BAŞVUR

İMÜSEM Yaz Okulu Branş İçerikleri

1. Futbol

Futbol branşı, temel futbol kurallarını ve becerilerini kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurs kapsamında, temel hareket eğitimi, yer değiştirme hareketleri, dengeleme, nesne kontrolü, koordinasyon, esneklik, algılama ve farkındalık, topa vuruş teknikleri, top sürme teknikleri ve eğitsel oyunlar ile fiziksel çalışmalar yapılacaktır.

2. Basketbol

Basketbol branşı, temel basketbol kurallarını ve becerilerini kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurs kapsamında, basketbolda drippling çalışmaları, yön değiştirme çalışmaları, pas çeşitleri, şut çalışmaları, turnike çalışmaları, savunma çalışmaları, 1x1, 2x1, 2x2 çalışmaları, müsabaka ve şut yarışmaları çalışmaları yapılacaktır.

3. Voleybol

Voleybol branşı, temel voleybol kurallarını ve becerilerini kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurs kapsamında, basketbolda topa ısınma çalışmaları (atmalar-tutmalar), parmak pas çalışmaları, manşet çalışmaları, servis çalışmaları, smaç adımlama çalışmaları, karşılıklı kontrol pas çalışmaları, blok çalışmaları ve müsabaka çalışmaları yapılacaktır.

4. Okçuluk

Okçuluk branşı, temel ve orta seviyede teorik ve uygulamalı okçuluk becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurs kapsamında okçuluğun temel unsurları olan okçuluk tarihçesi ve terminolojisi yay çeşitleri, okçuluk güvenlik kuralları ve  ısınma çalışmaları, okçuluk malzemelerinin tanıtımı, yay çekme alıştırmaları, nişan alma ve bırakış teknik çalışması, hedefe 5 metreden atış, hedefe 10 metreden atış, yarışmalar vb çalışmalar yapılacaktır.

5. Ahşap Atölyesi

Ahşap Atölyesi, sergilenebilir veya kullanılabilir ahşap model tasarımı yeteneğini geliştirerek tasarladıkları modelleri üretebilme ve süsleme becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurs kapsamında tasarım ve üretim ilkeleri, kullanılan malzemelerin, aletlerin ve makinelerin özellikleri öğretilecektir. Ardından hazır ya da kendi tasarladıkları şekilleri esas alarak ahşap plaka üzerine çeşitli hayvan figürleri, motorlu araç şekilleri vb. çizerek bu figürleri uygun makineleri ve aletleri kullanarak kesme, yine ahşap plakadan tekerlekleri kesme, silindir kavelalar ile bu tekerlekleri hayvan gövdesine birleştirme, bir oyuncak üretme ve boyama çalışmalarını kapsamaktadır. Kurs kapsamı öğrencilerin yaşına ve ilgisine göre farklılık gösterecektir.

6. Yaratıcı Drama Atölyesi 

Eğitimde bir yöntem olarak kullanılan "Yaratıcı Drama" seçilen konularda doğaçlama, rol oynama başta olmak üzere çeşitli tekniklerden yararlanarak yapılan canlandırmalara dayanır. Bu süreçte atölyelere katılanların ilgi ve ihtiyaçlarının yanı sıra somut-soyut durumlar, edebi eserler, çeşitli nesneler, gazete haberleri, karikatür, resim gibi farklı malzemeler araç olarak kullanılır. "Şimdi ve Burada" ilkesi ile tasarlanan atölyelerde öğrencilerin yaşayarak öğrenmeleri hedeflenmektedir. Haftalık atölyelerde "kendini tanıma", "sosyal gelişim ve grup çalışması", "dil becerileri", "temel iletişim öğeleri", "hayal gücünü geliştirme" ve "gözlem becerileri" başta olmak üzere çocukların öğretim yaşantılarına katkı sağlayacak konular ele alınacaktır. 

7. Kuran Okuma

Kuran Okuma branşı, Kuranı Kerimi Arapça metninden okuyabilme ve namaz kılmak için bilinmesi gereken dua ve ayetlerin ezberlenmesini amaçlamaktadır. Kurs kapsamında öğrencilerin Arapça metin okuma, temel dualar, Fatiha Suresi ve bazı kısa sureleri ezberleme çalışmaları yapılacaktır.

8. Sokak Oyunları

Uygulamalı Felsefenin metodolojisi kullanılarak çocukların ve/veya gençlerin bireysel ve toplumsal kültürlerinde ve hafızalarındaki oyun kavramı irdelenir, yoklanır, tespit edilir; güncel oyunlarla benzerlikleri ve/veya farklılıkları üzerine konuşulur. Çocuklarla ve/veya gençlerle tespit edilen oyunlar, bilenlerce bilmeyenlere kuramsal ve uygulamalı olarak öğretilir. Oyun ve temsil ettiği kültür üzerine Sokratik Konuşmalar yapılır.

9. Çocuklar İçin Fesefe (Sokratik Konuşmalar)

Sokratik Konuşmalar, Çocuklar için Felsefe (P4C) metodolojisi kapsamında kullanılan bir tekniktir. Herhangi bir “uyaran”ı eğitim içeriğine dönüştürüp felsefi metodolojiyle sorgu konusu kılarak akıl yürütme, sonuç çıkarma, temellendirme, varsayım oluşturma, diyalektik, tartışma, birlikte düşünme vb. kavramları deneyimleme imkânı verir. Felsefenin sunduğu ve diğer disiplinlerden oldukça farklı olan bu yaklaşımla katılımcıların, herhangi bir içerikten yola çıkarak yaşamlarına yön veren kavramlar üzerinden kendileri, çevreleri ve yaşam üzerine düşünmelerine ve düşündüklerini ifade etmelerine imkan sağlanır. 

10. Bilim Atölyesi

Bilim Atölyesi branşı, öğrencilerde bilimsel merak uyandırmayı, bilim-günlük yaşam ilişkisi farkındalığı kazandırmayı ve bilimsel deney yapma süreçlerini kavramalarını amaçlamaktadır. Kurs kapsamında ilköğretim 3-8 sınıf arası öğrencileri için eğlenceli ve öğretici bilimsel deneyler yapılacaktır. Lise seviyesi öğrencileri için özgün bilimsel proje tasarımı yapılacak, bilimsel kavramlarla ilgili farkındalık oluşturulacak ve ayrıca günlük yaşam bilim deneyleri uygulanacaktır. 

11. Akıl ve Zeka Oyunları

Eğitimde uygulanacak geleneksel ve modern nitelikteki zekâ oyunları, kişinin bilişsel ve duyuşsal gelişimlerine önemli katkılar sağlayacaktır.  Akıl ve zekâ oyunları ile kişinin problem çözme becerilerinin, çevresiyle iletişim kurma, hızlı ve doğru akıl yürütme yeteneklerinin gelişmesi amaçlanmaktadır.

12. Pratik İngilizce

Öğrencilerimizin yazın hem eski öğrendiklerini tekrar etme hem de İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini sağlayacak bir kurstur. Tamamen pratik İngilizceye dayalı, kelime bilgilerini artırmayan yarayan, İngilizce konuşma ve yazma pratiği sağlayan bir içerik hazırlanmıştır. Küçük yaş gruplarında kinestetik dil öğrenmeye dayalı fiziksel aktivite ve oyunlar da içermektedir.

13. Tenis

Öğrenciler, tenis kursu sonunda tenis sporu hakkında genel bilgiye sahip, kort ve kort gereçlerini tanıyabilen, oynayan, oyun kurallarını uygulayabilecek kazanımlara sahip olacaktır. Kurs kapsamında raket tutuş, duruş ve top sektirme teknikleri, forehand-backhand vuruş teknigkleri, servis atma ve return teknikleri ve vole vuruşları çalışmaları yapılacaktır. 

BAŞVUR