SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

Hafıza Teknikleri Kursu

Hafıza Teknikleri Kursu

IMUSEM206-01

Eğitim Tarihi Yeterli kursiyer sayısına ulaşıldığında açılacaktır.
Eğitim Süresi

9 Saat - 18.30 - 21.30

Eğitici

Yunus Emre KARAHAN (Türkiye Hafıza Şampiyonu)

Kontenjan 15 - 20 Kişi
Ücret

300,00 TL (KDV Dahil)

İndirim oranları için tıklayınız.

Eğitim Mekanı İMU Güney Yerleşke A Blok, Kadıköy
Koordinatör Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ (Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Amaç

Katılımcıların gözlem ve konsantrasyon gücünü, not almaya gerek kalmadan akıcı konuşma yeteneğini, zihinsel çevikliğini, özgüvenini arttırmak, zihinsel matematik becerisini geliştirmek, zihin çalışmalarını organize etmesi ve mevcut olan hafıza, hatırlama, kodlama yeteneğini tekniklerle birlikte bilinçli olarak yapmayı öğrenmesi amaçlanmaktadır.

Hedef Kitle

İlkokuldan başlayıp herhangi bir yaş kısıtlaması gözetmeksizin tüm tüm yetişkinler.

İçerik

 • Beynimizin Kulllanma Klavuzu
 • Sağ-Sol Beyin Fonksiyonları
 • Akıl  Çivileri Tekniği
 • Hikayeleştirme Tekniği
 • Bağlama Tekniği
 • Akroştiş Tekniği
 • Loci Tekniği
 • İsimleri Hafızaya Alma Tekniği
 • Fonetik Alfabe
 • Binary Sayılar Tekniği
 • Kelimelerin Hafızaya Alınması
 • Sayıların ve Tarihlerin Hafızaya Alınması

Kazanım

Hafıza Teknikleri bizlere beynimizin inanılmaz gücünü ve işleyiş tarzını kanıtlayan bir beceridir. Yani hafızası kuvvetli olduğu ve birçok şeyi unutmayarak hayatlarını kolaylaştıran insanların bizlerden bir farkı yoktur. Sınav sürecinde öğrenilen her bilgi soru olarak öğrencilerin karşısına çıkma riski taşır. Özellikle sözel derslerde ezberin ön plana çıktığı öğrenme şekli öğrenciler üzerinde baskı ve stres oluşturur. Hafıza teknikleriyle ise öğrenilmesi gereken konular eğlenceli hale getirilerek, ihtiyaç duyulduğu anda geri çağrışımı kolaylaştırır. Şifreleme yöntemiyle öğrenilen ve sağ beyinin aktif olarak kullanıldığı çalışmalarda, öğrenciler bilgileri hatırladıkça kendilerine olan güvenlerini de artıracaktır. Kazanamayacağım korkusu, başarabilirim duygusuyla yer değiştirecektir.

Sertifikalandırma

Kursu başarıyla tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir (Kursiyerlerin %70 devam zorunluluğu bulunmaktadır).

Yunus Emre KARAHAN Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Yunus Emre KARAHAN, Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü burslu olarak kazanmış ve tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde ikinci lisans egitimine devam etmektedir.

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Hocası Oğuz SAYGIN‘dan;

- Hafıza Teknikleri

- Zihin Haritaları

- Anlayarak Hızlı Okuma

- Mental Aritmetik

- Liderlik

- Öğrenci Koçluğu

- Düşünce Becerileri

- Takım Çalışması 

Eğitimlerini almış ve bu eğitimleri çeşitli illerde, okullar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarında bireysel ve kitlesel katılımcılara aktarmaktadır.

Zihin Haritaları (Mind Mapping) muciti ve Dünya Hafıza Şampiyonası (WMC) kurucusu Tony Buzan ile çeşitli etkileşimleri olmuştur ve ortak bağlantılı çalışmaları devam etmektedir. 2013 ve 2014 Türkiye Hafıza Şampiyonaları’nda şampiyonluklar, özel dereceler almış ve Londra’da yapılan Dünya Hafıza Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmiştir.

Hafıza Teknikleri alanında uzmanlaşmış olan Yunus Emre KARAHAN kendi oluşturmuş olduğu Kolay Öğrenme Teknikleri ile farklı metodlar geliştirerek bunları derslere uygulamıştır. Birçok branşta uygulamış olduğu Kolay Öğrenme Teknikleri kitapları eğitim camiasında çok beğenilmiş ve çokça yeni baskı yapmıştır.

Geliştirmiş olduğu teknikleri öğretim görevlisi olduğu Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde ve TÜZDEV (Türkiye Üstün Zekalılar ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı ) de üstün potansiyel öğrencilere ve Üsküdar Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi gibi birçok devlet kurumunda, üniversitelerde, kitlesel eğitim ve seminer olarak aktarmaktadır.

Çeşitli Radyo ve Televizyon kanallarında çalışmalarını dinleyiciler ile buluşturmuş, sosyal medya ve internet üzerinden online olarak eğitim programları yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki özel çalışmaları ve ‘’Yazarlar Okullarda’’ projesi ile birikimlerini öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ile söyleşi, seminer ve eğitimlerle paylaşmaktadır.

Ödeme Bilgileri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Döner Sermeye İşletmesi 

T.C. ZİRAAT BANKASI

Çemenzar Şubesi

Şube Kodu: 900

IBAN: TR21 0001 0009 0063 6306 7950 01

(IMUSEM206-01 Hafıza Teknikleri Kursu​ ücreti olduğunu belirtiniz.)

Ücret, havale veya EFT yoluyla ya da kredi kartı ile ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenlerin imusem@medeniyet.edu.tr adresine eposta ile bilgi vermeleri gerekmektedir. Elden ödeme alınmamaktadır.

Programa Kayıt Olma Şekli

1. Adım: Aşağıdaki BAŞVUR butonuna tıklayarak ön başvurunuzu yapınız.

2. Adım: Başvuru teyit epostası aldıktan sonra yukarıda belirtilen hesap numarasına ilk taksit tutarını yatırınız.

3. Adım: Ödeme dekontunuzu imusem@medeniyet.edu.tr adresine eposta yoluyla gönderiniz.

4. Adım: Ödeme dekontunun ulaştığına dair teyit epostası ve ders programı ve derslik bilgileri konulu eposta gönderilecektir. Kaydınız tamamlanmıştır.

Not: Programa kayıt olmak için ödeme yaptığınız halde geçerli bir sebepten programa devam edemeyecek olursanız, dersler başlamadan önce iade talebinde bulunanlara 50 TL kayıt ücreti kesildikten sonra kalan ücretin tamamı, iade edilecektir.

İletişim

imusem@medeniyet.edu.tr

BAŞVUR