SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

AnSys Fluent Kursu

AnSys Fluent Kursu

ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY KURSU

IMUSEM214-01

Eğitim Tarihi

Hafta Sonu: 3-4, 17-18 Eylül 2016

Hafta Sonu: 5-6, 19-20 Eylül 2016 

Eğitimci

Yrd. Doç. Dr. HASAN KÖTEN

Eğitim Süresi

20 Saat

Hafta Sonu: Cumartesi Pazar 14.00-19:00

Hafta İçi: Pazartesi Salı 16.00-20.00

Ücret

390,00 tl (KDV Dahil)

İndirim oranları için tıklayınız.

Kontenjan

15 - 30 kişi

Eğitim Yeri

İMU Bilgisayar Laboratuvarı, Kadıköy

Amaç

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM VE MODELLEME ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY Kursumuz, hesaplamalı yöntemlerle akış, kütle transferi, enerji mühendislik problemlerinin zamana bağlı ve zamandan bağımsız çözülmesini içermektedir. Bu kapsamda katı model, yüzey ve hacim ağ üretimi ve detaylı akış analizleri gerçekleştirilecektir.

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile beraber araştırma geliştirme, ürün tasarımı ve analizi safhasında mühendislik problemlerinin çözümünde özel yazılımların kullanılması yaygınlaşmıştır. Gelişmiş modeller içeren özel yazılımlar kullanılarak birçok fiziksel olay yüksek başarımlı platformlar yardımıyla analiz edilebilmektedir. İMÜSEM bünyesinde açılmış olan Bilgisayar Programlama Tasarım ve Analiz programı kapsamında disiplinlere özel kurslar açılarak öğretim üyelerimizin gözetiminde sertifikalar verilmektedir. İlk etapta açılacak olan ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY kursu Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD) disiplininin önemli basamaklarındandır. HAD veya CFD (Computational Fluid Dynamics) olarak tanınan bu disiplin özellikle optimum ürün geliştirme konusunda şirketlerin vazgeçilmez araçları haline gelmiştir.

İçerik

ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY kursu kapsamında; Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD) temel bilgileri, iki ve üç boyutlu katı model tasarımı, yüzey ağ üretimi, hacimsel ağ üretimi, başlangıç ve sınır değerlerinin tanımlanması, çoklu fiziksel modellerin kullanımı, kararlı durumlar, zamana bağlı problemler ve görselleştirme konuları ele alınacaktır. 

Sertifikalandırma

ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY kursu gerçekleştirilecek CFD eğitimlerinin ilk aşamasıdır. Bu kapsamda katılımcılara İMÜSEM ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY kurs sertifikası verilecektir. Katılımcılar bu sertifika ile sırasıyla CFD eğitimlerinin ANSYS FLUENT ORTA DÜZEY ve ANSYS FLUENT İLERİ DÜZEY sertifika programlarına başvurabileceklerdir.

Katılım Şartları

Mühendislik öğrencileri, mühendisler, tasarımcılar.

Ödeme Bilgileri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Döner Sermeye İşletmesi 

T.C. ZİRAAT BANKASI

Çemenzar Şubesi

Şube Kodu: 900

IBAN: TR21 0001 0009 0063 6306 7950 01

(IMUSEM214-01 ANSYS FLUENT TEMEL DÜZEY KURSU Kurs ücreti olduğunu belirtiniz.)

İletişim

imusem@medeniyet.edu.tr

0505 5230146

0216 2803221