SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

Uygulamalı Sosyal Medya Uzmanı Sertifika Programı - 2

16.12.2018

Uygulamalı Sosyal Medya Uzmanı Sertifika Programı - 2

IMUSEM332-02

Eğitim Tarihi

Eğitimin Süresi

80 Saat

Haftasonu

09.00 - 12.00

13.00 - 16.00

Ücret

2.000,00 TL (+%8 KDV)

İndirim oranları için tıklayınız.

Kontenjan 25
Eğiticiler

Kemal ÖZTÜRK (Gazeteci - Yazar)

Prof. Dr. Serdar PİRTİNİ (Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Doç. Dr. Murat Volkan DÜLGER (İstanbul Medöpol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Yrd. Doç. Dr. Adnan Veysel ERTEMEL (İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi)

Engin DİKMEN (Sosyal Medya Uzmanı)

İlhami TAŞ (Sosyal Medya Uzmanı)

Tuğçe BOZKURT (Sosyal Medya Uzmanı)

Koordinatör

Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ (İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim dalı Öğretim Üyesi)

Kemal ÖZTÜRK (Gazeteci - Yazar)

Eğitim Mekanı

İMÜ Altunizade Yerleşkesi

Amaç

Sosyal Medya Uzmanı Yetiştirmek 

Dijital ve sosyal medya alanında kariyer sahibi olmayı hedefleyenler, Dijital ve sosyal medya alanında çalışanlar ve ve kurum yöneticileri için sosyal medya kullanımı hakkında bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak, atölye çalışmalarıyla sosyal medya yönetim araçlarını kullanma ve yönetme becerisi kazandırmak.

Hedef Kitle

Kurumsal firmalarda tanıtım/pazarlama departmanlarında çalışanlar, dijital pazarlama/sosyal medya ajans çalışanları, sosyal medya uzmanı olmayı kariyer olarak tercih edenler ve kendi girişimini yönetip konuyla ilgili uzmanlaşmak isteyenler.

Eğitim İçeriği
Dijital Devrim, Yeni Mecralar ve Yeni Kitle İletişimi

Mecralara Giriş

Atölye Çalışması

Sosyal Medya Durum Analizi ve Raporlama

Sosyal Medya Reklam/Kampanya Yönetimi

İçerik Pazarlaması ve İçerik Oluşturma

Atölye-İçerik Tasarım

Sosyal Medyada Hukuk ve Etik

Atölye Çalışması-Google Analytics'e Giriş

Dijital Pazarlama

Kriz Yönetimi

Sertifikalandırma
Verilen eğitimin % 85’ine katılmış olmak gerekmektedir. Sınav (Final Projesi) başarı puanı 70’dir.
Eğitimi tamamlayanlara “Eğitim Sertifikası” verilecektir. Sertifikalar elden imza karşılığı ya da kargo ile teslim edilecektir.

Kemal ÖZTÜRK

1969 yılında Ağrı’da doğdu. Orta öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.

Öğrenciliği esnasında çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına atıldı. 1995 yılında Yeni Şafak Gazetesi’nde profesyonel gazeteciliğe başladı. 1997 yılında Kanal 7 televizyonuna transfer oldu ve televizyon haberciliğine başladı. Haberciliğin yanı sıra belgesel hazırlamaya başlayan Öztürk’ün ilk belgeseli Sarıkamış oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu edinen ilk belgesele imza attı. Sonrasında İlk Meclis, Yemen, 1999 Depremi, Türkiye’de kadın hareketi tarihi ve Halide Edip, Osmanlı Modernleşmesi ve Pera gibi konularda birçok belgesele imza attı.

1999 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından yılın en iyi belgesel ödülüne layık görüldü. 1999 yılında Amerika ve Kanada’ya giderek yabancı dil eğitimi aldı ve belgesel alanında araştırmalar yaptı.

2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanı oldu. İki yıl sonra TBMM Başkanı Başdanışmanlığına getirildi. 2008 yılında AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı olarak görev aldı.

2009 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığı görevine getirildi. İki yıl boyunca Başbakan Erdoğan’ın basınla ilişkilerini koordine etti. 3 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atandı.

1 Aralık 2014 tarihinde “kişisel prensip ve ilkeleri” nedeniyle, 3 yıl 4 ay sürdürdüğü, AA Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevinden istifa ettiğini duyurdu.

1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarı oldu. 18 Şubat 2015 tarihinde de Katar’ın önemli gazetelerinden Al Şark Gazetesi’nde yazıları yayımlanmaya başladı. İyi derecede İngilizce bilen Öztürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Serdar PİRTİNİ

Lisans

1991-Anadolu Üniversitesi -İletişim Sanatları

Y. Lisans

Marmara Üniversitesi-1993-Üretim Yönetimi ve Pazarlama

Doktora

Marmara Üniversitesi- 1998-Üretim Yönetimi ve Pazarlama

Yüksek Lisans Tez Başlığı Franchising Sisteminde Güç İlişkisi ve Franchise Veren–Alan Arasındaki Güç İlişkisi Üzerine Bir Uygulama

Doktora Tezi - İhracat Dağıtım Kanallarında İşlem Maliyetleri Yaklaşımı Açısından Kontrolün Belirlenmesi ve Bir Uygulama

Görevler:

Görev Unvanı

1992-1998-   Ar. Gör.- İ.İ.B. Fakültesi, Marmara Üniversitesi

1998-1999-  Dr. Ar. Gör. İ.İ.B. Fakültesi, Marmara Üniversitesi

 1999-2000- Öğr. Gör.-İ.İ.B. Fakültesi, Marmara Üniversitesi

2000-2005-Yar. Doç.İ.İ.B. Fakültesi, Marmara Üniversitesi

2005-Doç. Dr. İ.İ.B. Fakültesi, Marmara Üniversitesi

2008 – 2011-Prof.Dr.- . İ.İ.B. Fakültesi, Marmara Üniversitesi

Doç. Dr. Murat Volkan DÜLGER

Murat Volkan Dülger, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden “Türk Ceza Hukuku’nda Bilişim Suçları” konulu çalışması ile yüksek lisans derecesini almıştır. Dülger, aynı enstitüde yürüttüğü doktora çalışmasını 2010 yılında tamamlayarak “Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerinin Aklanmasına İlişkin Suçlar ve Yaptırımlar” konulu doktora tezi ile hukuk doktoru unvanını almıştır. “Ceza Muhakemesi Hukukunda Dışlama Kuralı ve Hukuka Aykırı Delillerin Uzak Etkisi (Zehirli Ağacın Meyvesi Öğretisi)” başlık çalışmasıyla yapmış olduğu başvuru neticesinde 2016 yılında Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Doçenti unvanını almıştır.

Dülger, halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dülger, çalışmalarını Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Bilişim Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku ve Yapay Zekaların Hukuki Sorumluluğu alanlarında yoğunlaştırmıştır.

Murat Volkan Dülger, uzun yıllardır üyesi olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu’nun iki dönem başkan yardımcılığını, iki dönem de başkanlığını yapmıştır.

Dülger, “Avrupa Konseyi - Avrupa Birliği - Adalet Bakanlığı - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ve Türkiye Adalet Akademesi”nin ortak projesi olan “Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Ortak Projesi”nde Avrupa Konseyi uzmanı olarak yer almış ve “Bilişim Suçları, Soruşturma ve Kovuşturması” bölümüne katkı sağlamış, ayrıca bu konuda bir “Uygulama Rehberi” kaleme almıştır. Ayrıca Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) bünyesinde faaliyet gösteren “Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Çalışma Grubu”nda yer almış ve “Bilişim Hukuku” alt çalışma grubunun başkanlığını yürütmüştür. Dülger ayrıca Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan çeşitli yasa hazırlama ve yasa tadil komisyonlarında da uzman olarak yer almıştır.

Dülger’in, çeşitli dergi ve armağanlarda yayınlanmış ceza hukuku, ceza muhakemesi hukuku, bilişim hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku ve insan hakları hukuku disiplinleri ile ilgili çok sayıda makalesi ile “Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar”, “Ceza Muhakemesi Hukukunda Dışlama Kuralı ve Hukuka Aykırı Delillerin Uzak Etkisi (Zehirli Ağacın Meyvesi Öğretisi)”, “Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku”, “Bilişim Suçları, Soruşturma ve Kovuşturma Yöntemleri ile İnternet İletişim Hukuku (Uygulama Rehberi)”, “Suç Gelirlerinin Aklanmasına İlişkin Suçlar ve Yaptırımlar” isimli beş adet kitabı bulunmaktadır. Dülger’in “Bilişim, Kişisel Verilerin Korunması ve İnternet İletişim Mevzuatı” ile “Bilişim Hukuku Mevzuatı” isimlerinde iki adet de mevzuat derlemesi bulunmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Adnan Veysel ERTEMEL

Adnan Veysel Ertemel, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi'nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi (ETM) konusunda aldı.

2002 yılında Telenity Europe’da Lokasyon Bazlı Hizmetler bölümünden sorumlu olarak göreve başladı. 2003 yılında Türkiye’deki ilk sertifikalı girişimcilik programı Sabancı Üniversitesi Girişimci Geliştirme Programına kabul edildi

Doktora derecesini Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama konusunda aldı. 2011 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Dijital Pazarlama, Teknoloji Girişimciliği, İş Modeli İnovasyonu, Yalın Girişim konularında dersler vermektedir. Aynı zamanda dijital ürün yönetiminde son yıllarda öne çıkan Silikon Vadisi yaklaşımı ve satış tüneli optimizasyonu konusunda mentörlük ve eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca CDOWorld (Chief Digital Officer) oluşumunun bir parçası olan CDOTurkey ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Genç Girişimciler Kurulu yönetiminde görev almaktadır. Dijital Çağda İllüzyonel Pazarlama kitabının yazarıdır.

Engin DİKMEN

1993 yılında Bilişim sektöründe Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. - 1993-2001 yılları arası Türkiye’nin önde gelen Kamu Kurumları, Holding ve Üniversitelerinde Sistem Entegrasyon Projeleri ni yürüttü.. - 2001 yılında Türkiye’deki 53 üniversitenin bilişim altyapısı envanterini hazırladı. - 2001-2003 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen İlaç şirketlerine Eğitim, Lansman, Kongre, Saha Ekibi Motivasyonu konularında Satış ve Pazarlama Müdürü olarak Prodüksiyon Projelerini yönetti. - 2003-2010 yılları arasında 100’ün üzerinde belediyenin e-devlet dönüşümünü gerçekleştirdi. - 2008 yılında EDS Bilişim şirketini kurdu. - 2011-2013 yılları arasında Belediye Hizmetlerinin Mobil Dönüşümünü sağlayan projeleri gerçekleştirdi. - 2012 yılından bu yana Kamu Hizmetlerinin Mobil Uygulamalar üzerinden Vatandaşlara sunulması için projeleri yönetti. Kamu da en çok indirilen uygulama projelerini yönetti. - 2010 yılından bu yana Kamu, Orta ve Büyük ölçekli firmalara Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi ve Danışmanlığı vermeye başladı. - 2001 yılından bu yana Çocuklara ve Gençlere Yönelik Sosyal Sorumluluk, Bilinçlendirme Çalışmaları kapsamında UNDP, GEF ve AB projelerendi Yakın Türkiye Tarihi, Enerji Verimliliği, İklim Değişikliği, Çevre, Okul Öncesi Eğitim konularında Kitap, Konferans, Etkinlik çalışmaları yürütmektedir.

İlhami TAŞ

20 yılın üzerinde reklam, iletişim ve yeni teknolojiler konularında tecrübesi olan İlhami Taş, Atatürk Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden mezun olmuştur.
İnovatif ve multidisipliner yaklaşımıyla Türkiye ve birçok yabancı ülkede çok sayıda proje yürütmüş, kurduğu firmalarda reklam, iletişim, film prodüksiyon, yazılım ve teknoloji konularında ekipler yetiştirmiş ve yönetmiştir.
Son yıllarda uzman olduğu konularda danışmanlığın yanında mentörlük ve eğitmenlik yapmakta olan İlhami Taş çok iyi seviyede Almanca ve İngilizce konuşmaktadır ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Tuğçe BOZKURT

Tuğçe Bozkurt, 2016 Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. Dijital pazarlama ve sosyal medya alanında staj programları ve işlerde çalışan Tuğçe Bozkurt, şu anda Boğaziçi Ventures adında Global Yatırım Fonu’nda yabancı kaynaklı projelerin sosyal medya ve web sitesi içeriklerini yönetiyor. Daha önce Greenpeace Akdeniz, CNN Türk, Aiesec, İstanbul Kültür Üniversitesi, Koin Bülteni, Başka İşler Ajans’ta dijital ve sosyal medya alanında görev almıştır. Ayrıca freelance olarak çeşitli sosyal medya hesabı yönetmektedir.

Ödeme Bilgileri
T.C. HALK BANKASI
IBAN: TR40 0001 2001 3680 0093 1001 23
(IMUSEM332-02 Uygulamalı Sosyal Medla Uzmanı Sertifika Programı - 2 ücreti olduğunu belirtiniz.)
Ücret, havale veya EFT yoluyla ya da kredi kartı ile ödenebilir.

Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler biruniegitim@gmail.com adresinden veya 0 (216) 328 28 38 nolu telefondan bilgi alabilirler.

Elden ödeme alınmamaktadır.

Programa Kayıt Olma Şekli
1. Adım: Aşağıdaki BAŞVUR butonuna tıklayarak ön başvurunuzu yapınız.
2. Adım: Başvuru teyit epostası aldıktan sonra yukarıda belirtilen hesap numarasına ücreti yatırınız.
3. Adım: Ödeme dekontunuzu biruniegitim@gmail.com ve imusem01@gmail.com adresine eposta yoluyla gönderiniz.
4. Adım: Ödeme dekontunun ulaştığına dair teyit epostası ve ders programı ve derslik bilgileri konulu eposta gönderilecektir. Kaydınız tamamlanmıştır.
Not: Programa kayıt olmak için ödeme yaptığınız halde geçerli bir sebepten programa devam edemeyecek olursanız, dersler başlamadan 3 (üç) iş günü önce iade talebinde bulunanlara 50 TL kayıt ücreti kesildikten sonra kalan ücretin tamamı, iade edilecektir.

İletişim
Kurs kapsamı hakkında bilgi almak için 
Mustafa ÖZTÜRK

0 (216) 328 28 38
0 533 689 73 62

biruni@biruniegitim.com

Başvuru, kayıt ve ücretler hakkında bilgi almak için
Fatma AVCI
imusem@medeniyet.edu.tr
imusem01@gmail.com
0 216 280 34 83

BAŞVUR